Skip to main content
Dječji vrtić MARINA  •  Pozorac 4, Pozorac  •  21222 Marina  •  021 282 525  •  kontakt@djecji-vrtic-marina.hr

Glazbeno - lutkarska adaptacija "Karneval životinja" u koprodukciji Hrvatskog doma - Split

Djeca Dječjeg vrtića MARINA, sa svojim odgojiteljicama posjetili su Gradsko kazalište lutaka Split i odazvali se pozivu na glazbeno-lutkarsku predstavu "Karneval životinja" Camille Saint Saansa.

To je duhovita glazbena suita od četrnaest stavaka od kojih je svaki posvećen određenoj životinji i grupi životinja. U ovoj je predstavi redatelj htio ogoliti kazalište i scensku glazbu do same srži pa je postavio svaki od tih stavaka ili životinja u različitu vrstu kazališta i žanrovske glume, uz poštovanje originalne skladbe.

U prekrasnoj koncertnoj dvorani Ive Tijardovića četiri glumca i jedan izvrstan klavijaturist su prikazali na duhovit i zabavan način Karneval životinja kakvog do sada nismo vidjeli. Spoj mašte, glumačkih i glazbenih vještina uvukli su djecu u čarobni svijet umjetnosti.

Sve o kukcima - radionica i izložba

Putovanje do Splita odgojiteljice su iskoristile za sudjelovanje na poučnoj radionici "Sve o kukcima" i pogledala djeci zanimljivu izložbu. (S. M. Buotić)